Her şey bir HAYAL'le Başlar...
Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin
Hoşgeldiniz
TEL: 0352 223 89 89
Sosyal Medya Hesaplarımız

Skolyozun sebep olacağı olası sorunlar nelerdir?

Duruş bozuklukları, bel-boyun-sırt ağrıları, göğüs kafesindeki bozulmaya bağlı göğüs kafesinde ki organların baskı altında kalmasından dolayı kalp-akciğer problemleri buna bağlı akciğer enfeksiyonları vb. sorunlar görülebilir.

Skolyoz ilerleyici bir sorun mudur?

Skolyoz tipine ve sebebini de bağlı olarak değişmekle birlikte çoğunlukla ilerleyici bir sorundur. Soruna sebep olan faktör iyi araştırılmalıdır.

Skolyoz için riskli bir dönem var mıdır?

Skolyoz sorununun erken yaşlarda başlaması genelde ilerleyen yaşlarda daha da artabileceği için riskin arttığı bir durumdur. Ergenlik döneminde gövdede ki değişikliklerin yoğunlaşması sonucu eğrilik açıları daha da artabilir dikkatli olunmalıdır.

Çocuğumda bacak boyu kısalığı var ne yapmalıyım?

Öncelikle bir ortopedist kontrolü ve fizyoterapist değerlendirmesinden geçmelisiniz. Fizyoterapistiniz tavsiye ettiği egzersizleri düzenli olarak yapmalısınız. Tavsiye edilecek olan takviye uygun şekilde kullanılmalıdır. Örneğin 2 cm kısalığı olan çocuğa 1,5 cm kısalık takviyesi kullanılması gibi.

Bacak boyu kısalığının ameliyatla düzelme ihtimali var mıdır?

Evet gelişen tıbbi yaklaşımlarla birlikte bu sorunun ameliyatla tedavisi mümkündür. Bu konuda ortopedistinizle görüşünüz. Unutulmamalıdır ki altta yatan sebep iyi araştırılmalı ve sorunun kökenine inilmelidir.

Çocuğumun bir kolu diğerine göre kısa ne yapmalıyım?

Kol boyunda ki kısalıkların sebebi genelde ilgili kolun diğerine göre daha az kullanılmasıdır. Altta yatan sebep iyi araştırılmalıdır. Kapsamlı bir değerlendirmeyle sebep bulunmalı ve bu yönelik tedaviye hemen başlanmalıdır. Hemiplejik Sp’li çocuklar ve Brachial Pleksus Felci olan çocuklar yoğun risk altındadır.

Görüşme Başlat
Bizimle İletişime Geçin
Hoş Geldiniz
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

User registration

You don't have permission to register

Reset password